Maldini zgjedh trajnerin më të mirë në botë (FOTO)

Paolo Maldini ka zgjedhur më të mirët në mesin e trajnerëve.

Paolo Maldini ka përmendur tre emra për trajnerin më të mirë në botë.

Legjenda e Milanit ka tre trajnerë të cilët i vlerëson më shumë se të tjerët.

“Trajneri më i mirë tani për tani? E vështirë. Ka shumë të atillë, shembull Diego Simeone. Ndoshta Zinedine Zidane, por edhe më tej i mungon eksperienca. Gjithashtu më pëlqen puna që po bën Jurgen Klopp te Liverpooli dhe mënyra se si e bëri Dortmundin të luaj në këto nivele”, deklaroi Maldini.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL