KSHZ: Edhe katër ditë, partitë duhet ti parashtrojnë kandidatët për kryetar komune

Kanë mbetur edhe katër ditë nga skadimi i afati për parashtrimin e listave për kandidat për kryetar dhe anëtarë të këshillave. Nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftuan se afati skadon në mesnatë më 14 shtator. 

“Në faqen e internetit të KSHZ  janë vënë në dispozicion të gjitha dokumentet e nevojshme të cilat parashtruesit duhet ti dorëzoj së bashku me listën deri te Komisionet kompetente komunale zgjedhore. U bëjmë thirrje të gjithë të interesuarve që kanë për qëllim  parashtrim të listave të shqyrtojnë udhëzuesin i cili është në dispozicion në faqen e internetit të KSHZ me qëllim të informimit të tyre sa më të saktë”, njofton KSHZ në kumtesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP