U anulua ndeshja Vardar – Shkupi në kuadër të Kupës së Maqedonisë

Federata e futbollit të Maqedonisë (FFM) mori vendim që ndeshja e parë e një të tetës së Kupës së Maqedonisë mes Shkupit dhe Vardarit të anulohet, për shkak të ndeshjes së Vardarit në fazën e grupeve nga Liga e Evropës dhe ndeshjes me Zenitin.

Dueli është dashur të mbahet më 13 shtator (e mërkurë), por për shkak të faktit që “vardarasit” vetëm një ditë më vonë e luajnë ndeshjen e tyre të parë në Ligën e Evropës kundër ekipit rus Zenit, dueli me Shkupin nuk do të mbahet në terminin e parashikuar. Data për këtë ndeshje nuk është caktuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL