Komisione Kuvendore, debat për ligjin e arsimit mjekësor dhe për përmbaruesit

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot seanca do të mbajnë komisionet për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, për çështje evropiane, për shëndetësi dhe Komiteti për marrëdhënie mes bashkësive.

Në rend dite të Komisionit për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive është propozim-ligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për përmbarim, në procedurë të shkurtuar në lexim të dytë,  i parashtruar nga deputetët Nevenka Stamenkova, Ilija Dimovski, Dragan Danev.

Anëtarët e Komisionit kuvendor për Çështje Evropiane sot duhet ta vazhdojë seancën për propozim-ligjin për shfrytëzimin e gjuhëve, në lexim të parë, ndërsa Komisioni për Shëndetësi propozim-ligjin për ndryshimin e ligjit për studime mjekësore dhe zhvillim të vazhdueshëm profesional të mjekëve të mjekësisë, në procedurë të shkurtuar në lexim të dytë.

Komiteti për marrëdhënie mes bashkësive, megjithatë duhet ta shqyrtojë zgjedhjen e kryetarit dhe zëvendëskryetarit të Komitetit për Marrëdhënie mes Bashkësive.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP