Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell me vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tre deri në 12, ndërsa e ditës prej 23 deri në 32 gradë Celsius.

Vlera UV do të jetë 7.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, kryesisht me diell me vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të ulet në tetë, ndërsa e ditës do të ngjitet deri në 30 gradë Celsius.

Nesër do të ketë rritje të vranësirave. Do të fryjë erë e përforcuar juglindore e shoqëruar me shi të përkohshëm, vende-vende i rrëmbyeshëm dhe me paraqitjen e vetëtimave, veçanërisht në jug. Reshje të reja të shiut të shoqëruara me erë të përforcuar dhe paraqitjen e jostabilitetit priten edhe në fillim të javës së ardhshme të punës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP