…atë nuk do ta shoh më kurrë

“Për një kohë të gjatë, ajo mbajti një vend të veçantë në zemrën time. Këtë vend të veçantë e mbajta ashtu si shenja e “rezervimit” mbi një tavolinë në ndonjë qosh të qetë në restaurant. Pavarësisht faktit se unë isha mjaftë i sigurt se atë nuk do ta shoh më kurrë.”

Thënie nga shkrimtari japonez Haruki Murakami, nga libri “South of the Border, West of the Sun”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP