Finalja e Game of Thrones: Fansat do të duhet të presin …

Ishim kaq të zënë duke mezipritur secilin episod të Game Of Thrones, sezoni 7, dhe harruam pritjen e gjatë dhe të ftohtë pas fundit të tij të djeshëm.

Fansat zgjohen sot dhe i presin shumë muaj duke menduar se çfarë do të ndodhë tani që Mbreti i Natës është në jug të Murit. Po sa muaj?

Mund të bëjmë një vlerësim të përafërt të daljes së Sezonit 8, bazuar në datën e fillimit të xhirimeve të tij, dhe si ka ndodhur në sezonet e mëparshme.

Produksioni për sezonin 6 nisi në korrik 2015, dhe seria nisi të transmetohej nëntë muaj më vonë në prill 2016.

Produksioni i sezonit 7 nisi në fund të gushtit 2016, dhe seria erdhi 11 muaj më vonë në korrik 2017.

11 muaj ishin një pritje e gjatë për sezonin e fundit, por këtë herë mund të mos jetë kaq keq. Filmimet për sezonin 7 u zgjatën deri sa të krijoheshin kushtet e duhura të motit, për dimrin, por këtë herë, teksa transmetimi i sezonit 7 ka përfunduar në fund të gushtit, vjeshta dhe dimri zëre se kanë ardhur.

Dhe gjasat janë që sezoni 8 të nisë transmetimin në korrik 2018. / Bota.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP