APRM: Kompensimi për papunësi për korrikun do të paguhet deri më 30 gusht

Pagesa e kompensimit në para në bazë të papunësisë për muajin korrik të vitit 2017 do të kryhet më së voni deri më 30 gusht të vitit 2017, kumtoi Agjencia për punës e Republikës së Maqedonisë.

“Në muajin paraprak pagesa është realizuar nga 20-25 korrik të vitit 2017, por për shkak të emërimit të drejtorit të ri, në periudhën e fundit APRM-ja i ka marrë të gjitha masat e nevojshme ligjore për ndryshimin e nënshkruesit kryesor të llogarisë së arkës së Agjencisë, e cila në mënyrë ligjore tërhoqi edhe ndryshim të nënshkruesve ekzistues të llogarive në të gjitha 30 qendrat për punësim në territorin e Republikës së Maqedonisë”, qëndron në kumtesën e Agjencisë për punësim të RM-së.

Sipas APRM-së, ndryshimi i 31 nënshkrimeve, zbatohet në disa institucione: Regjistri qendror i RM-së, noter dhe arka pranë Ministrisë së Financave.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP