Koreja Veriore bën gati 3,5 milionë vullnetarë për ushtri

Koreja Veriore ka bërë të ditur se pothuajse 3,5 milionë punëtorë, anëtarë të partisë dhe rezervistë që në mënyrë vullnetare janë paraqitur t’i bashkëngjiten ushtrisë në luftë kundër SHBA-ve.

Siç thuhet, ata janë paraqitur në mënyrë që t’i bëjnë rezistencë sanksioneve të reja të Kombeve të Bashkuara.

Gazeta zyrtare verikoreane “Rodong Sinmun”, shkruan se vullnetarët janë paraqitur pasi që agjencia e lajmeve KCNA, të hënën dha kumtesën në të cilën dënohen sanksionet e reja të OKB-së si përgjigje ndaj testeve raketore të Phenianit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP