Floktarja ndryshon pamjen e adoleshentes që vuante nga depresioni

Kayley Olsson, një floktare 20-vjeçare nga Waterloo e Kanadasë, ka treguar përvojën e saj me një kliente të rrallë.

Në sallonin e saj kishte hyrë një 16-vjeçare, një vajzë e re e cila vuante nga depresioni dhe i kishte kërkuar ndihmë për pamjen e saj, shkruan BBC, transmeton Koha.net.

“Sot kisha një nga përvojat e mija më të vështira. Kisha një kliente 16-vjeçare, të cilën dua ta mbajë anonim, e cila po vuante nga depresioni me vite të tëra edhe pse e re”, ka thënë Olsson.

Floktarja këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook-un e saj, që brenda pak minutash mori pëlqime të shumta.

Olsson, jo vetëm që e kishte marrë në konsideratë sëmundjen e saj, ajo u soll me të si me një shoqe të saj, dhe brenda pak orësh e ndryshoi të tërën.

Olsson ka thënë se adoleshentja po ndihej e turpëruar nga shoqëria e madje e pavlefshme.

Adoleshentja kishte një problem nga i cili nuk mund as t’i ledhatonte flokët pasi kishte dhimbje të mëdha, e lëre më t’i krihte.

Por floktarja nga Waterloo, këtë ia mundësoi duke e shndërruar tërësisht atë.

“Bëra të pamundurën të mos ia prisja flokët. Doja që ajo të kishte flokë e madje edhe të dukej bukur. Më theu zemrën kur e pashë”, ka thënë ajo.

Tutje ajo ka treguar se sa orë i janë dashur që ajo t’ia kthej flokët në normalitet.

“Pasi kalova dje 8 orë dhe sot 5 orë të tjera, më në fund e bëra vajzën të buzëqesh e të ndihet njësoj sikur ne, me vlerë”, ka shkruar ajo.

auto_20638104_10203547557204807_4703859134630652342_n1502534926

auto_20663754_10203547556604792_1130627248075066110_n1502534927

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP