BE: Kosova nuk ka kohë për të humbur, institucionet të formohen sa më shpejtë që është e mundur

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiç u bëri thirrje partive kosovare sa më shpejtë që është e mundur ta konstituojnë Parlamentin, duke porositur se Kosova nuk ka kohë për të humbur.

Ajo u bëri thirrje partive politike që ta respektojnë Kushtetutën e Kosovës.

“Kosova nuk ka kohë për të humbur dhe duhet të shpejtohet procesi për formimin e institucioneve”, tha Kocijançiç.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP