Alimi: “Kemi forcë për të përmbysur rezultatin”

Mesfushori kumanovar flet me respekt për ekipin lituanez, mirëpo beson fuqishëm në potencialin e Shkëndijës, që sipas tij është e denjë të përmbysë humbjen 2:1 në ndeshjen e parë me Trakain.

“Kuqezinjtë” zhvillojnë përgatitjet përfundimtare para ndeshjes së kthimit me Trakain në kuadër të raundit të tretë të eliminatoreve të UEFA Europa League.
“Vazhdojmë serinë e ndeshjeve europiane të enjten me Trakain, por ne duam të vazhdojmë qëndrimin në UEFA Europa League. Kemi rezultat aktiv nga ndeshja e parë kur arritëm të shënojmë si mysafirë, por gjithsesi humbja si humbje na detyron të jemi ne ekipi që duhet të ndjek rezultatin. Nuk do të jetë aspak e lehtë pasi edhe rivali ka planet e veta, por besoj fuqishëm se nëse ne do të jemi në nivelin tonë, në fund do të marrim rezultatin e dëshiruar për tu futur për të dytin vit me rradhë në play off të UEFA Europa League“, shprehet Armend Alimi.

Skuadra dje zhvilloi seancën e fundit stërvitore në Tetovë, ndërsa prej sot ekipi është transferuar në jug-lindje të vendit për të pritur revanshin me lituanezët që luhet nesër në Strumicë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP