Facebook “paralizohet” në Europë, çfarë ndodhi?

Rrjeti më i madh social në të gjithë botën u bllokua për disa minuta në pjesën më të madhe të Europës duke përfshirë edhe Shqipërinë.

Nuk është hera e parë që ndodh dhe nuk ka nevojë për panik, por Facebook u bllokua për të gjithë në Britani, cilësojnë mediat britanike, duke theksuar se ka ndodhur e njëjta gjë edhe në Francë, Gjermani e shumë shtete të tjera të Europës, shkruan Revista Class.

Mediat britanike kanë publikuar edhe hartën e prekur nga “thyerja” e Facebook-ut për të gjithë përdoruesit dhe, siç shihet, ka ndodhur në pjesën më të madhe të Europës.

“Faqja nuk është e disponueshme për momentin” ishte shkrimi që shfaqej pas klikimit në faqe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP