Vodhi barnatoren në Çair, “Alfat” e zënë hajdutin 44 vjeçar

Mbrëmë rreth orës 19:00 në bulevardin “Qemal Sejfulla” të Komunës së Çairit, në barnatoren “Dajana Farm”, personi M.A. (44) nga Shkupi, me maskë dhe me pistoletë ka kryer vjedhje, njofton Portalb.mk.

Ashtu siç njoftojnë nga Policia, hajduti është kapur në nga një pjesëtar i njësitit “Alfa” i cili gjatë asaj kohe nuk ka qenë në orar pune.

“Pasi që vjedhësi ka dalë nga barnatorja, ai është parë nga polic i Njësitit Special “Alfa”, i cili ka qenë me veturë, por për momentin nuk ka qenë në punë. Polici e ka ndalur veturën e tij dhe ka vrapuar pas vjedhësit, gjatë së cilës ka arritur që me përdorim të forcës ta kapë vjedhësin. Vjedhësi është arrestuar në Stacionin Policor në Bit Pazar”, thonë nga MPB.

Policia thotë se po ndërmerren masat për pastrimin e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP