Wenger: Pres që Sanchez të qëndrojë në Arsenal

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, është shprehur se Alexis Sanchez nuk ka thënë se do të braktis klubin, andaj pret nga lojtari i kombëtares së Kilit që të respektojë kontratën që ka me klubin dhe të qëndrojë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Ditët e fundit mediat britanike theksojnë se Sanchez karrierën do ta vazhdojë në radhët e rivalit të Arsenalit në Premier Ligë Manchester City.

Megjithatë, në pyetjen nëse Sanchez i ka thënë se dëshiron të braktis klubin Wenger tha “jo”.

“Lojtarët kanë kontrata dhe presim prej tyre që t’i respektojnë kontratat. Kjo është ajo që duam”, shtoi Wenger.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP