S’kemi pse i vërsulemi Branko Manojllovskit për homoseksualët

Sulejman Mehazi

Sulejman Mehazi

 

 

Bisedë qendrore e primare gjatë këtyre  ditëve të fundit është propozim ligji i deputetit të BDI-së, Branko Manojllovski, për homoseksualët në R. e Maqedonisë. E pse ne i vërsulemi, e kritikojme, e ofendojmë ashpër e shumë keq shqiptaro-amerikanin ortodoks, xha Branko Manojllovskin, kur ai ama, ama fare nuk ka faj, shumë normale është për Brankon ky ligj i homoseksualëve, ç’faj ka ai që ne jetojmë në Ballkanin e burrave me dy, tre e më shumë gra legale e jolegale. Gjatë jetës pesëdhjetvjeçare në Amerikë, ai, ka parë dhe martesa homoseksualësh, jetën bashkëshortore seksuale të mashkullit me meshkull, ka parë dhe persona homo-biseksualë, seksin e femrës me femër. Bile ka parë dhe dasmat e homoseksualëve që janë shumë më të shtrejta e më reklamuese sesa të këtyre burrave e grave normale. Bile, sipas, xha Brankos, shumica e çifteve homoseksualë janë më humanë e më zemergjerë duke marrë e importuar fëmijët ilegalë-tinëzar-prostitucionalē ballkanas si të tyre. Pra, cilët prej këtyre janë më humanë: homoseksualët e  sëmurë seksualisht, apo burrat e gratë ballkanase  të cilat për shkak të kurvërisë, epshit, nepsit të sëmurë abortojnë, i hudhin apo i çojnë fēmijët e sapo lindur nëpër azile e çerdhe sociale fëmijërore që të mbeten jo nën përkujdesjen tinëzare të tyre, por nën përkujdesjen sociale legale shtetërore. Pse e kritikojmë Branko Manojllovskin,  a e duam Europën?, a duam të bëhemi Europian?, po. Nëse po, atëherë patjetēr të pajtohemi me propozim-ligjin e homoseksualëve të Branko Manojllovskit. Sa të mirë e sa të mençur jemi, propozim-ligjin e Brankos nuk e duam, po ama të prostitucionit ani,  na kënaqin të gjithëve dashnoret apo shfalerkat

jashtëmartesore, na vjen mirë kurvëria e horospëllëku. Po nëse, xha Branko, propozon një ligj kundër kurvërisë, horospisë e tradhtisë bashkëshortore, si do reagonim, do pajtoheshim apo jo me Brankon, a? Atëherë e di çfarë d’i thonim, ligj i prapambetur islam. Po, prostitucioni, kurvëria, horospëllëku, tradhtia bashkëshortore a s’janë më të neveritshme sesa homoseksualët?, bile më të shëmtuara; këtë shumë mirë e dimë, por na vjen lezet e sherbet.

Interesant, ish-nxënësja  ime, më e mençur se mua, para 15 vitesh kishte parashikuar kohën e sotme, më tha: “Profesor i nderuar Sulejman, mos na kritikoni për shminkosjet e minifundet tona, do vijë koha kur në shkollat tona do vijnë meshkujt  me minifunda, me shtiklla e të shminkosur si femrat, atëherë çfarë do bëni ju?”

P.S

-Pasi Kanuni  kombëtar i Lekë Dukagjinit na duket i prapambetur;

-Pasi fejesat, dasmat, këngët, doket e zakonet tona na duken të prapambetura;

-Pasi Dhjata e re dhe Dhjata e vjeter e Krishtit (Isait a.s.) na duket i prapambetur;

-Pasi Muhamedi a.s së bashku me Kuranin e Allahut na duket i prapambetur, ja propozim-ligjin homoseksual amerikan e europian i Xha Brankos, na qoftë me shëndet!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP