Mourinho akuzohet për mashtrim me taksa në Spanjë

Prokurorët spanjollë akuzuan menaxherin e Manchester United-it, Jose Murinho për mashtrim me taksa.

Prokurorët në Madrid thanë se Mourinho ka fshehur 3.3 milionë euro taksa, gjatë kohës sa ka qenë trajner i Real Madridit, transmeton REL.

Sipas tyre Mourinho nuk i ka deklaruar të ardhurat në Spanjë nga viti 2011 deri më 2012.

Mourinho ka lënë grupin Real Madrid më 2013, për të kaluar në menaxhimin e ekipit anglez, Chelsea për herë të dytë, para se të kalojë në Manchester United më 2016.

Ai ende nuk i ka komentuar akuzat, të cilat vijnë pas zgjerimit të listës për raste të mashtrimeve tatimore duke përfshirë yje të futbollit në Spanjë.

Këtu përfshihet edhe ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, i cili akuzohet se ka se ka shmangur taksat. Dëmi kap vlerën e 14.7 milionë eurove. Ronaldo i ka hedhur poshtë këto akuza.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP