Ky artist bën mrekulli, shikoni çfarë figura krijon me gdhendje të ushqimit (Foto)

26 vjeçari i kthen frutat dhe perimet në art të ngrënshëm, duke përdorur thika që të krijojë forma, modele dhe dizajne të ndërlikuara, transmeton lajmi.net

‘’Sa herë që përpiqem të gjej një produkt tjetër, ngazëllohem duke i parë format e ndryshme.’’

Ai e filloi gdhendjen e frutave dhe perimeve kur ishte vetëm 7 vjeç, ka marrë pjesë në disa gara ndërkombëtare të skulpturës së ushqimit. Ai ëndërron që një ditë të ketë shfaqjen e tij televizive ku të tregojë artin e gdhendjes.

Derisa kjo ëndërr e tij të bëhet realitet, ju mund t’i shikoni krijimet e tij si më poshtë.

dfsf

435

sd

fsdfsd

3425

dsf

345

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP