Kërcënohet gazetarja e Portalb për shkrimin në lidhje me Komunën Saraj

Gazetarja e Portalb.mk është kërcënuar sot për shkrimin në lidhje me keqpërdorimet e mundshme të ish ministrit të drejtësisë dhe ish kryetarit të Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti.

Rasti është paraqitur në polici në Shkup dhe policia ka siguruar redaksinë tonë se po merret me rastin ndërkaq i njëjti është paraqitur edhe në Shoqatën e gazetarëve, institucionet e Bashkimit Evropian, dhe në të gjitha instancat e tjera kompetente.

6 thoughts on “Kërcënohet gazetarja e Portalb për shkrimin në lidhje me Komunën Saraj

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP