Allegri rinovon kontratën me Juventusin

Skuadra e Juventusit ka rinovuar kontratën me teknikun Massimiliano Allegri, raporton Anadolu Agency (AA).

Juventus, skuadra që për këtë vit ka siguruar kampionatin dhe kupën e Italisë, rifreskon kontratën me teknikun 49-vjeçar, Allegri deri në vitin 2020.

Tekniku kaloi në pankinën e drejtimit të Juventusit, pas ndarjes së Antonie Conte, i cili kaloi tek skuadra kombëtare e Italisë. Ndërsa pas ardhjes së tij në krye të skuadrës, Juventuesi i Allegri-t ka fituar 3 herë njëra pas tjetrës kampionatin dhe një kupë të Italisë.

Juventus nën drejtimin e Allegri-t ka shkuar 3 herë në finalen e Superkupës së Italisë duke e çuar vetëm njëherë në muzeun e saj. Skuadra e Allegrit u ngjit dy herë në finalen Ligës së Kampionëve ndërsa të dyja i humbi. Përkatësisht humbi ndaj Barcelonës në vitin 2015 me rezultatin 3-1 dhe kundër Realit të Madridit këtë vit me rezultatin 4-1.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP