Delawie komenton për zgjedhjet në Kosovë

Në Kosovë, ambasadori amerikan Greg Delawie u bëri thirrje të premten udhëheqësve politikë, që të mos i përfshijnë në listat e kandidatëve për deputet, personat e zhytur në korrupsion, apo krime tjera serioze.

Thirrjet e tij u bënë pak para përfundimit të afatit për regjistrimin e kandidatëve të partive politike për zgjedhjet e parakohëshme të 11 qershorit, transmeton VOA.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP