Shqipëri, Fushata zgjedhore përkon me muajin e Ramazanit, zgjedhjet për Bajram

Caktimi me marrëveshje i 25 qershorit si datë zgjedhjesh parlamentare ka sjellë edhe përkimin e fushatës dhe të zgjedhjeve me festat zyrtare.

Kështu, fushata 40-ditore elektorale do të përkojë këtë vit me muajin e Ramazanit, ku besimtarët myslimanë do të agjerojnë. Gjithashtu, në fund të fushatës, më 25 qershor mbahen zgjedhjet. Edhe kjo datë përkon me Ditën e Bajramit Të Madh që festohet nga besimtarët myslimanë, shkruan revistaclass.al. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL