Yjet e Hollywood-it që ndryshuan emrat e tyre

Shpeshherë, artistët i ndryshojnë emrat në mënyrë që t’ia dalin në Hollywood apo në industrinë muzikore.

Edhe yjet e muzikës si Katy Perry e Lady Gaga i janë prezantuar publikut me emra skenik të ndryshëm nga ata në jetën reale. E njejta gjë vlen edhe për aktoret e mirënjohura si Mila Kunis e Natalie Portman.

Më poshtë keni një listë prej disa yjeve të botës së filmit dhe muzikës që i kanë ndryshuar emrat e tyre:

Mila Kunis — Milena Markovna Kunis
Katy Perry — Kathryn “Katy” Hudson
Lorde — Ella Marija Lani Yelich-O’Conno
Joaquin Phoenix — Joaquin Rafael Bottom/Leaf Phoenix
Natalie Portman — Natalie Herschlag
Christopher Walken — Ronald Walken
Louis C.K. — Louis Szekely
Miley Cyrus — Destiny Hope Cyrus
Ben Kingsley — Krishna Pandit Bhanji
Oprah Winfrey — Orpah Winfrey
Lady Gaga — Stefani Joanne Angelina Germanotta
Bruno Mars — Peter Gene Hernandez.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP