Ndërroi jetë para festivalit këngëtari amerikan (FOTO)

Ka ndërruar jetë këngëtari amerikan Chris Cornell.

Brian Bumbery tha se Cornell vdiq të mërkurën mbrëma në Detroit.

Cornell  do të performonte  në festivalin amerikan Rock the Range në Kolumbus sonte.

Lindur dhe rritur në Seattle, Uashington, Cornell ishte një nga arkitektët kryesor të lëvizjes grunge, duke formuar Soundgarden së bashku me kitaristin Kim Thyail dhe basistin Hiro Yamamoto në 1984./lapsi

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP