Statistikat tregojnë se Xhaka e ka mbajtur në “xhep” Pogban këtë sezon (FOTO)

Granit Xhaka dhe Paul Pogba këtë vit po e kompletojnë sezonin e parë në Premierligë, njëri te Arsenali e tjetri te Manchester United.

 

Të dy jo rrallë herë janë kritikuar për paraqitjet në fushat e blerta, sidomos Pogba, për të cilin janë paguar 100 milionë euro, duke bartur epitetin e futbollistit më të shtrenjtë në histori të futbollit.

Në një krahasim të bërë mes këtyre dy futbollistëve, shihet qartë se Granit Xhaka, ka pasur një sezon më të mirë se francezi.

Kosovari i shndërruar në lider në mesfushën e Arsenalit, e lë pas 100 milionëshin në çdo aspekt./Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP