“Për Maqedoni të përbashkët” nuk heq dorë nga kërkesa për zgjedhje të reja

Nisma qytetare “Për Maqedoni të përbashkët” prej para Zyrës së Bashkimit Evropian në Shkup sonte porositi se nuk do të heqë dorë nga kërkesat për zgjedhje të reja ku populli  do të vendosë kujt do t’ia japë legjitimitetin të drejtojë me shtetin.

Boris Damovski theksoi se një ambasador i huaj dje tre herë i ka vizituar deputetët në Kuvend, dhe siç, potencoi, i ka inkurajuar të kryejnë grusht shtet.

3 thoughts on ““Për Maqedoni të përbashkët” nuk heq dorë nga kërkesa për zgjedhje të reja

  1. Apsak nuk duhet pritur prej shkaut se do te shprehin keqardhje, te kerkojne falje apo te leshojne pe kurr jane ne shpehje shqiptaret!!? Ata bile bile behen edhe me trima dhe me patriot kurr dhunojn apo linçojne Shqiptarè!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP