Johanesburg: Në një aksident rrugor e kanë humbur jetën 20 fëmijë

Të paktën 20 fëmijë e kanë humbur jetën kur minibusi i shkollës që i transportonte ata është përplasur në një kamion dhe në të shpërtheu zjarr. Aksidenti ka ndodhur në provincën Mupmalanga, kumtoi shërbimi lokal i emergjencës, transmeton MIA.

“Është konfirmuar se e kanë humbur jetën 20 persona”, deklaroi zëdhënësi i shërbimit emergjent Rasel Meiring.

Shumica e fëmijëve ishin bllokuar në autobus dhe menjëherë kanë vdekur gjatë përplasjes, shtoi ai.

Disa fëmijë i kanë mbijetuar aksidentit dhe menjëherë janë hospitalizuar.

Hetimi për arsyer e aksidentit është në vijim

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP