Ermonela Jaho e Placido Domingo së bashku në Teatrin Mbretëror në Spanjë (FOTO)

Ermonela Jaho ka njoftuar se bashkë me Placido Domingo do të sjellin operë në korrik të vitit 2018.

Opera do të titullohet “Thais” ndërsa është vepër e Jules Massenet.

“Thais në Madrid me Maestro Placido Domingon vitin që vjen me 26 korrik, pak larg por e mirëpritur gjithsesi” ka shkruar sopranoja Ermonela Jaho në rrjetin e saj social Facebook.

Dirigjimi muzikor i është besuar Patrick Fournillier, i cili vjen nga qyteti i lindjes së krijuesit Massenet. Historia flet mbi një kurtizane që braktisë jetën e saj të kaluar drejt një udhëtimi tjetër, dhe për Athanael, një prift që vjen në këtë rrugë.

Më shumë informata për këtë ngjarje mund të gjeni: KËTU.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP