Skena e famshme e filmit, që na kujton rëndësinë e mbrojtjes së ëndrrave (VIDEO)

Një objektiv i përbashkët për të gjithë njerëzit, është që të arrijnë lumturinë. Përmbushja e ëndrrave personale është çelësi që hap dyert për lumturinë e përjetshme.

Uill Smithi, në filmin “Në kërkim të lumturisë” gjen kohë të luajë basketboll me djalin e tij. Ky i fundit shfaqet i mërzitur kur nuk luan dhe aq mirë, dhe është gati të heqë dorë. Në vend që ta shkurajojë të birin, Smith i jep një leksion për jetën, që të mbrojë ëndrrat e veta.

“Kurrë mos lejo dikë, që të të thotë se ti nuk mundesh ta bësh diçka. As mua!

Dakord?

Ke një ëndërr? Duhet ta mbrosh!

Njerëzit që nuk munden ta bëjnë vetë një gjë, do të të thonë se ti nuk mundesh.

Do diçka?

Shko e merre! Pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP