Banka botërore do ta prezantojë raportin ekonomik për Maqedoninë

Banka botërore sot do ta prezantojë raportin e rregullt gjysmëvjeçar për gjendjen e ekonomisë në Maqedoni dhe në vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor.

Raportin do ta prezantojnë drejtoresha rajonale për Ballkanin Perëndimor, Ellen Golldstin dhe lideri programor për Ballkanin Perëndimor për zhvillim të barabartë, financa dhe institucione në Bankën botërore, Marko Hernandez.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP