KËRKOVA!

(Migjenit)

Kërkova tokën,

Ma vodhën!

Kërkova ëndrrën,

Ma vodhën!

Kërkova jetën,

Ma vodhën!

 

Sa i marr që jam ,

Nuk njoh veten.

Kush jam unë?

 

Hesht,

Gjel kryengritës,

Qielli është i pafund.

Pafundësinë ma vodhën.

 

Ç’marrëzi,

Kërkova gjithçka,

Nuk kisha asgjë.

Më vodhën

Veten time.

 

Besova asgjënë…

Më tradhtoi  koha!

Autor: Naim Iljazi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP