Emini: Ata që flasin vetë më vete i dërgojmë tek psikiatri ose psikologu

Deputetja e BDI-së Mirsada Asani Emini e provokuar nga deputeti i VMRO-së DXragan donev kërkoi ndërhyrje procedurale ku mes tjerash tha se me profesion është mjeke dhe se ata që flasin vet me vete mjekët u japin terapi mjekësore dhe i dërgojnë tek psikiatri apo psikologu, gjë që shkaktoi reagime tek deputetët e VMRO-së, njofton Alsat M.

“Sa i përket kësaj seance konstituive, mendoj se dje në fjalimin e djeshëm e thash mendimin tim dhe qëndrimin tim se kjo është gjithçka tjetër por jo edhe seancë konstituive. Unë me profesion jam mjeke dhe ne ata të cilët flasin vet me vete i çojmë për tretman mjekësorë tek psikiatri apo psikologu”, tha Mirsada Emini Asani, BDI.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP