Detaje të reja për sulmin në aeroportin e Parisit

Zied Ben Belgacem, i cili u vra në aeroportin Orlli në Paris, pasi që sulmoi pjesëtarët e ushtrisë, në momentin kur ndërmori sulmin ka qenë nën ndikimin e drogës dhe alkoolit.

“Tekstet toksikologjike, të kryera të dielën, dëshmuan për një nivel të alkoolit prej 0.93 gramë për litër në gjakun e tij, si dhe praninë e kanabisit dhe kokainës”.

Babai i Belgacem, shtetas francez me prejardhje nga Tunizia, tha se i biri i tij nuk ka qenë terrorist dhe për veprimin e tij fajësoi alkoolin dhe drogën.

Djali im nuk ka qenë terrorist, kurrë nuk është falur, por ka konsumuar alkool, tha i ati i Belgacem për mediat franceze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL