Pandev prezantoi Superkupën e UEFA-s

Superkupa e UEFA-s, tani zyrtarisht është prezantuar në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup, ku edhe do të luhet finalja në mes fituesit të Ligës së Kampioneve dhe atij të Ligës së Evropës.

Promovues i kësaj ngjarje më të madhe sa i përket futbollit në Maqedoni është futbollisti Goran Pandev, i cili tha se dëshiron të jetë ndeshej spektakël, duke paraqitur edhe dëshirën e tij që në këtë përballje të luajnë Mançestër Junajted kundër Barcelonës ose Real Madridit.

Sido që të jetë spektakli është i garantuar, ndërsa FFM duhet që të përfundojë punimet dhe të rregullojë mangësitë që ka stadiumi në kryeqendër.  /Portalb.mk.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP