Superkupa e UEFA-s në Shkup, të shtunën mund të bëni foto (FOTO)

Shkupi për herë të parë do të ketë mundësi që të jetë nikoqire e një ndeshje të madhe e futbollit evropian, pasi që Superkupa e UEFA-s do të luhet në “Telekom Arena” më 8 gusht, e ku pjesëmarrës do të jenë fituesi i Ligës së Kampionëve dhe fituesi i Ligës së Evropës. Pasi që në çerekfinale kemi ekipe të mëdha sikurse janë Barcelona, Juventusi, Real Madiri, Bajerni i Munihut dhe ekipe të tjera, do të kenë mundësi që të jenë në terrenin e stadiumit më të madh në Maqedoni.

Superkupa UEFA

Por deri sa ka kohë për ndeshjen në fjalë, trofeu i Superkupës tani më ka arritur në Shkup, kurse dashamirët e futbollit do të kenë rastin ta shohin nga afër dhe të bëjnë fotografi me të. Informacionin e publikoi FFM-ja duke shkruar në faqet e saja zyrtare në internet se të gjithë ata që dëshirojnë ta shohin trofeun janë të ftuar në kompleksin “Shtëpia e futbollit” në lagjen Lisiçe, që të shtunën nga ora 9.00 deri në 18:00 të bëjnë fotografi për të pasur kujtim Kupën në fjalë. /Portalb.mk/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP