Microsoft mundëson të provoni aplikacionet para blerjes

Ndoshta ju kujtohet kur vitin e kaluar Google nisi funksionin e ri të quajtur Instant Apps, ku në vend që shfrytëzuesit të marrin aplikacionet për t’i testuar, ata kishin mundur që në kapacitet të limituar t’i provojnë në ueb.

Me këtë shfrytëzuesve u jepej qasje në funksione të caktuara pa humbje kohe në marrjen e aplikacioneve dhe instalimit. Duket se kjo është ideja për të cilën Microsoft mendon se është e mirë, pasi kompania ka paralajmëruar funksionin e quajtur Playable Ads, transmeton KosovaPress.

Microsoft shpjegon se Playable Ads është plotësisht mënyrë e re për përdoruesit që kanë interaksione me reklama dhe aplikacione. Një gjë e tillë është e ngjashme sikur te Google Instant Apps, por do të funksionojë si version provues ashtu që përdoruesit munden ta testojnë para se ta marrin.

Aplikacioni mund të përdoret tre minuta, që është shkurt, por disa përdoruesve kjo do t’iu ndihmonte që të vendosin për ta blerë ose jo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP