Këto janë nënat që gatuan për refugjatët dhe ushtarët e UÇK-së (VIDEO)

Elfije edhe Dinore Lani nga rajoni i Drenicës, janë dy nënat të cilat gjatë kohës së luftës shërbyen si kuzhiniere për refugjatët dhe ushtarët e UÇK-së.
Kronika e realizuar tregon në detaje rreth disa momenteve që Elfije dhe Dinore Lani nga Llausha rrëfyen për kohën të cilën që të dyja kontribuan për të ushqyer në atë zonë në vitet më me krizë dhe më të vështira për vendin, njofton Klan Kosova.

Në një depo të fshatit Llaushë, ato kanë bërë të ditur që po strehoheshin qindra persona në kërkim të një qetësie nga gjendja e luftës. Por gjithë këta qindra persona u ushqyen nga duart e zonjës Elfije dhe Dinore Lanit, të cilat rrëfimin e tyre e ndanë në storjen e realizuar nga gazetari Kron Sadiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP