Modele të masave të mëdha, një epokë e re në modë?

Nëse në një këndvështrim stilistik, java e modës njujorkeze nuk është më impresionuesja, duhet të pranojmë se ajo është shpesh teatër i përparimeve të një natyre më ekonomike apo shoqërore.

Këtu mendojmë për diversitetin e ngjyrave të lëkurës, të shpërndarjes së mesazheve politike, të modelit “see now buy now” apo të sfilatave të lidhura në internet.

Këtë herë, krijuesit vendosën të shkojnë më largë duke bërë që të sfilojnë jo një apo dy modele të masave të mëdha, por disa dhjetëra, largë prerjes zero që dominonte deri tani podiumet, shkruan Bordo.al.

les-nouveaux-visages-du-mannequinat-plus-size-a-l039assaut-des-podiums-new-yorkais-photo-2

les-nouveaux-visages-du-mannequinat-plus-size-a-l039assaut-des-podiums-new-yorkais-photo-3

les-nouveaux-visages-du-mannequinat-plus-size-a-l039assaut-des-podiums-new-yorkais-photo-6

les-nouveaux-visages-du-mannequinat-plus-size-a-l039assaut-des-podiums-new-yorkais-photo-7

les-nouveaux-visages-du-mannequinat-plus-size-a-l039assaut-des-podiums-new-yorkais-photo-11

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP