VËSHTROJ

Vështroj oxhaqe që bëjnë garë

Me tym mbi çati

Garë, që sfidon të ftohtin

Lisa të ngarkuar me bardhësi

Një rreze janari plot shpresë

Copëza kristali që shkëlqejnë

Në këtë peizazh të bardhë

Shikimin ma rrëmbejnë

Autor: Ardian Haziri

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP