Si ta tërhiqni personin e duhur në jetën tuaj?

Largojni personat negativë nga jeta juaj, ndërsa me ndihmën e këtyre këshillave tërhiqni ato të duhurit.

# Së pari, lirojuni nga personat negativë!
# Lini në të kaluarën ato të cilët nuk janë më në jetën tuaj!
# Jepuni shansë atyre të cilët nuk i njihni!
# Jini e sjellshme me të gjithë dhe tregoni respekt!
# Pranoni njerëzit ashtu siç janë!
# Inkurajoni të tjerët dhe jini të lumtura për to!
# Jini jo e përkryer!
# Gjeni një mënyrë për të falur dhe vazhdoni më tutje!
# Bëni gjëra të vogla për të tjerët çdo ditë!
# Jini besnike!
# Jini gjithmonë në kontakt me ato të cilët u janë të rëndësishëm!
# Nëse jepni ndonjë premtim, mbajeni atë dhe gjithmonë jini të sinqerta!
# Jepeni atë të cilën dëshironi ta merrni!
# Tregoni se çfarë mendoni dhe mendojeni atë që e thoni!
# Lërni të tjerët të marrin vendim për vete!
# Flisni më pak, dëgjoni më shumë!
# Mos përgojoni!
# Jepni vetes kohën e duhur!
# Njihni cilët shoqe u janë të vërteta!
# Mos i kushtoni vëmendje komenteve negative!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP