LSDM: Pushteti në ikje për nesër planifikon borxh të ri

“Qeveria në ikje nesër do t’i thellojë në borxh qytetarët edhe për 15  milionë euro nga obligacionet që kanë arritur për kthim në këtë javë”, thuhet në kumtesën e LSDM-së, njofton Portalb.

Nga partia shtojnë se Ministria e Financave, sipas ankandit të paralajmëruar, nesër do të kërkohen 31.7 milionë euro, ndërkaq për kthim janë 15.8 milionë euro.

“Kërkojmë nga Kiril Minoski që menjëherë të sqarojë se për kë dhe për çfarë kërkohen 15 milionë euro më shumë, që duhet t’i kthejnë qytetarët”, thonë nga LSDM. /Portalb

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP