Moti i ftohtë, ndërron jetë një person në Shkup

I pastrehu nga Shkupi, Jordan Trajkovski, në moshën 68 vjeçare, dje është gjetur i vdekur në lagjen e Shkupit “Aerodrom” në rrugën “Bojmija”, informojnë nga Ministrja e Punëve të Brendshme, njofton Portalb.

Rastin në polici e ka paraqitur shoku i tij, gjithashtu i pastrehë. Kur e ka parë se shoku i tij është i vdekur, nuk ka pasur kujt t’i lajmërojë dhe e ka informuar rojën e depove të vjetra të ARM-së përballë Klinikës “Jane Sandanski” në rrugën “Kosta Novakoviq”.

Rasti është paraqitur në polici në mëngjes rreth orës 9:30. Mjeku i Ndihmës Urgjente ka konstatuar vdekjen, ndërkaq me urdhër të prokurorit publik dhe mjekësisë gjyqësore, trupi është dhënë për obduksion. Sipas të gjitha gjasave, personi ka vdekur si pasojë e motit të ftohtë, megjithatë, obduksioni do t’i zbardhë të gjitha detajet.

/Portalb

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP