Volkswagen ka tërhequr 49 mijë automjete

Njoftohet se Volkswagen ka tërhequr 49 mijë automjete të saj në Kinë, raporton Andolu Agency (AA).

Agjencia e Mbikëqyrjes së Cilësisë në Kinës ka njoftuar se tërheqja e automjeteve është kryer si pasojë e defekteve në sistemin e kontrollit të shpejtësisë dhe në sistemin e frenave.

Ndër të tjera bëhet e ditur se në procedurën e tërheqjes përfshihen automjetet Beetles të prodhuar në periudhën korrik 2012-gusht 2015 si dhe modelet Golf të eksportuara nga Volkswagen China gjatë periudhës korrik 2012 dhe korrik 2013

Gjithashtu në deklaratë theksohet se pjesët me defekt do të riparohen pa pagesë. Edhe BMW-j muajin e kaluar kishte tërhequr 193.611 automjete në Kinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP