LG prezanton televizorin transparent (video)

LG Display prezanton zyrtarisht televizorin transparent. Në sajë të teknologjisë së ekranit OLED, i cili ka transmetim me cilësi më të lartë se panelët e zakonshëm LED/LCD, u bë e mundur që të ndërtohej një ekran që i ngjan një dritareje kur televizori është i fikur dhe kur ai ndizet në të shfaqen imazhe, transmeton TechSot.

LG nuk kishte shumë informacione mbi ekranin, edhe pse është thënë se imazhet do të ishin në cilesine HD. Pajisja është një prototip dhe ende nuk ka dale ne shitje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP