USSH bën thirrje për protesta para Ambasadës së Francës, për Ramushin

Unioni Studentor Shqiptar fton qytetarët shqiptarë të Maqedonisë që sot ora 14 të mblidhen para Ambasadës së Francës për të shprehur revoltën kundër autoriteteve franceze që arrestuan liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn.

LEXO: Protesta në Shkup për Ramush Haradinajn

Thirrja e plotë USSH për protestën:

TE GJITHË PËR LIRIMIN E KOMANDANT RAMUSH HARADINAJ
-Duke qenë vigjilent ndaj vlerave tona kombëtare…
– Duke konsideruar që shteti i Francës ka bërë shkelje të lirisë dhe të arriturave demokratike bashkëkohore…
– duke dashur që të jemi në anën e atyre që sakrifikuan gjithçka për t’u liruar nga okupimi serb i Kosovës.
Ju ftojmë të gjithëve që të na bashkëngjiteni në protestën kundër arrestimit te komandant Ramushit.
Protesta do të bëhet nesër (e premte,  06. janar) me fillim në ora 14.00 para ambasadës franceze (gjendet përballë spitalit shtetëror “Nënë Tereza”)
Të bashkohemi në mbrojtje të ish kryeministrit ë Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP