Bekim Ramadani të shtunën i promovon dy libra në “Librarinë e Çarshisë”

“Libraria e Çarshisë”, ju fton të merrni pjesë në promovimin e librave ”Meditim për artin tim” dhe ”Dëgjo këngën dhe harro brengën” nga autori Bekim Ramadani, që do të mbahet me datë 24.12.2016 (e shtunë), me fillim në orën 13:00, në hapësirat e “Librarisë së Çarshisë”.

Në këtë promovim referues do të jenë Edmond Buharaja – kompozitor, Holta Sina – muzikologe dhe Memli Kelmendi – dirigjent. Gjithashtu me pika muzikore do të paraqiten Shkëlzen Pajaziti – violinë, Jetmir Mehmedi – kitarë,Albin Ramadani – piano, si dhe grupi kamertal – FM.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP