GJETH I BRAKTISUR

Mes shumë ngjyrash
Sytë e mi notojnë
Ty, stinë e tretë
Gjethet t’i kërkojnë
Përse po i braktisë, përse
E di që faj ka dhe era
Se nuk i merr atje lart në re
Në yje t’i shndërrojë
Por i le poshtë përdhe
Bora t’i mbulojë

 

Poezi nga Ardian Haziri

3 thoughts on “GJETH I BRAKTISUR

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP