Ndahet nga jeta legjenda e muzikës Leonard Cohen (VIDEO)

Këngëtari kanadez me famë botërore, Leonard Cohen, ka ndërruar jetë moshën 82 vjeçare.

Lajmi i hidhur u dha në faqen e tij zyrtare në llogarinë e tij në Facebook.

“Me dhimbje të thellë njoftojmë se poeti legjendar, kantautori dhe artisti, Leonard Cohen ka ndërruar jetë”.

“Kemi humbur një nga muzikantët më të shpërblyer dhe një vizionar të madh”.

Nuk janë dhënë detaje rreth shkakut të vdekjes së Cohen.

Ndërsa homazhet për këngëatrin kompozitorin dhe poetin e famshëm do të mbahet në Los Angeles në një nga ditët e ardhshme.

‘Dance Me To The End Of Love’ ishte një nga këngët më të famshme e legjendarit kanadez.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP