Ndërron jetë një pacient, të afërmit e demolojnë Spitalin “8 Shtatori”

Rreth tridhjetë persona dje e kanë thyer derën e hyrjes dhe hapësirat e brendshme në Qendrën Urgjente të Spitalit “8 Shtatori” në Shkup, pasi që të njëjtëve u ka vdekur një familjar dhe mik, njofton Portalb.

MPB e konfirmoi rastin. Nga atje thonë se dje rreth orës 19:00 është sjellë një person i panjohur të cilin mjekët janë munduar ta reanimojnë, por pas përpjekjeve të pasuksesshme personi ka vdekur.

Ata e kanë marrë me vete trupin e të ndjerin. Në incidentit për fat të mirë s’ka pasur persona të lënduar. /Portalb

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP