Keni uri por nuk doni të shëndosheni? Hani banane

Ju ka ndodhur të hani një vakt të shpejtë dhe të ndiheni sërish të uritur pas 20 minutash? Herën tjetër, hani një banane, shkruan shendeti.com.al.

Bananet janë të pasura me niseshten rezistente, një karbohidrat i shëndetshëm që ju mban të ngopur për një kohë të gjatë dhe përshpejton metabolizmin.

Një banane mesatare, jo e pjekur mirë, do t’ju japë 12.5 gramë NR, më shumë se shumica e ushqimeve të tjera.

Bananet e pjekura mirë kanë 4.7 gram, mjaftueshëm për t’ju mbajtur të ngopur deri vaktin e ardhshëm. Për vaktin e ardhshëm, ju sugjerojmë petulla me banane.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP